Головний прокурор МКС не може користуватись електронною поштою через санкції США
Накладені США санкції щодо Міжнародного кримінального суду призвели до фактичної зупинки роботи установи.
Про це розповідає AP.

Санкції США спрямовані безпосередньо проти співробітників суду, яких позбавили віз та заблокували доступ до фінансів. Стосуються обмеження всіх, хто допомагає розслідуванням щодо громадян США та союзників країни.
Серед перелічених у матеріалі АР проблем, спричинених санкціями:
- заблокований доступ до електронної пошти головного прокурора Міжнародного кримінального суду Каріма Хана, який видав ордер на арешт Путіна;
- позбавлення Хана можливістю користуватись банківськими рахунками;
- загроза арешту для співробітників суду, які планують поїздки до США;
- припинення співпраці деяких організацій з судом, аж до ігнорування ними вже надісланих листів МКС.
У МКС ще до запровадження офіційного рішення казали, що санкції ставлять під загрозу існування інституції. Однак президент США Дональд Трамп проігнорував як ці заклики, так і заяви сотень правозахисників, що просили не вводити обмеження. Не допомогли цьому й спроби демократів у Сенаті заблокувати відповідний закон.
Правозахисники вже просили ЄС захистити МКС від тиску.
Нагадаємо, що санкції щодо МКС ввели через ордер на арешт прем’єр-міністра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу та ізраїльського міністра оборони Йоава Галанта. Подібні запити судді надіслали також щодо трьох посадовців ХАМАСу.
Їх усіх підозрюють у вбивствах, захопленнях заручників, сексуалізованому насильстві, тортурах, жорстокому поводженні з полоненими та інших нелюдських діях.
Влада США не вперше тисне на Міжнародний кримінальний суд, юрисдикцію якого не визнає. Так, 2019 року також адміністрація Трампа вводила санкції щодо МКС за розслідування ситуації в Афганістані. У світі тоді негативно відреагували на такий крок.
Нові санкції щодо Міжнародного кримінального суду з боку США зашкодять українським жертвам війни. Детальніше про це можна прочитати за посиланням.