Повноваження з усиновлення передають сільським і селищним радам – Мінсоцполітики

Дата: 14 Травня 2025
A+ A- Підписатися

Повноваження з усиновлення переходять до сільських і селищних рад замість районних державних адміністрацій. Цей крок удосконалює політику із забезпечення права кожної дитини зростати в сімейному оточенні.

Про це повідомляє пресслужба Мінсоцполітики.

Фото з відкритих джерел

Відповідні зміни були внесені до Сімейного кодексу, а рішенням уряду погоджені з порядками, затвердженими постановами № 866, 905. 

Анкети дітей, які підлягають усиновленню, та особові справи кандидатів в усиновлювачі передаватимуть від районних служб у справах дітей до відповідних служб сільських і селищних рад.

У Мінсоцполітики зазначають, що ці зміни не вплинуть на права кандидатів в усиновлювачі:

“Якщо кандидат уже перебуває в процесі усиновлення (наприклад, видано направлення на знайомство з дитиною), то справу супроводжуватиме та служба у справах дітей, де зберігається анкета дитини: районна служба, якщо передача документів ще не відбулася, або служба громади, якщо анкету вже передали”.

Контроль за дотриманням прав кандидатів в усиновлювачі та дітей, які потребують усиновлення, здійснює Державна служба в справах дітей.

Також цією постановою уряду передбачається “опіка до усиновлення” – кандидати в усиновлювачі зможуть забрати дитину в родину ще до рішення суду. Згодом дитина продовжить жити в сім’ї вже на правах доньки або сина.

Вдосконалення процедури усиновлення реалізується в межах операційного плану з реалізації Стратегії забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки. Такий підхід є складовою реформи деінституалізації (відходу від інтернатної системи), що є одним із зобов’язань України для вступу до ЄС.

У листопаді 2024 року уряд схвалив Стратегію забезпечення права кожної дитини в Україні на зростання в сімейному оточенні на 2024–2028 роки та затвердив операційний план заходів з її реалізації до 2026 року. Метою є створити систему підтримки дітей та сімей з дітьми, повернення дітей у їхні сім’ї та розвиток сімейних форм виховання. 

Раніше ZMINA писала, що в Україні 15 тисяч дітей перебувають на обліку з усиновлення, 4 тисячі з них – в інституційних закладах. Кожна десята дитина має інвалідність. 

Також  ZMINA повідомляла, що торік в Україні всиновили майже 1300 дітей. Лише 140 з них старші за 10 років. Лише 13% кандидатів заявляли про намір усиновити дитину, старшу за 10 років, водночас 70% дітей, які перебувають на обліку з усиновлення, саме такого віку, розповів голова Державної служби в справах дітей Петро Добромільський. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
OSZAR »