У 2025 році майже кожен третій українець потребує гуманітарної допомоги – Управління ООН з координації гуманітарних питань
У 2025 році орієнтовно 12,7 мільйона українців потребують гуманітарної допомоги, а це майже кожен третій громадянин. Найбільші потреби спостерігаються в східних, південних і північних областях.
Такі дані опублікувало Управління ООН з координації гуманітарних питань на своєму сайті.

Відповідно до огляду, на четвертий рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну гуманітарні потреби продовжують загострюватися та ускладнюватися. Громади по всій країні потерпають від постійних обстрілів, вимушеного переміщення та масштабних руйнувань цивільної інфраструктури.
Зокрема, прифронтові населені пункти потерпають від обстрілів, що майже не припиняються, а удари по цивільній інфраструктурі призводять до перебоїв електропостачання та інших основних послуг.
Крім того, ситуація ще більш ускладнюється через неочікуване різке скорочення фінансування гуманітарної допомоги внаслідок зупинення фінансування гуманітарних програм урядом США в січні 2025 року, а також через загальне очікуване зменшення ресурсів на гуманітарну допомогу на цей рік.
“Критично важливі напрями підтримки, такі як водопостачання, санітарія та гігієна, ремонти пошкодженого житла, допомога у сфері психічного здоров’я та психосоціальна підтримка, а також заходи запобігання гендерно зумовленому насильству та надання багатоцільової грошової допомоги вже зазнали негативних наслідків”, – йдеться у звіті.
Також варто зазначити, що найбільше постраждали українські неурядові організації, зокрема жіночі та жіночі правозахисні організації.
“Деякі вже були вимушені закритись або призупинити діяльність, інші скорочують обсяг послуг. Скорочення персоналу та зміни в роботі зводять нанівець те, чого вже вдалося досягти в напрямі локалізації гуманітарної допомоги, та послаблюють спроможності гуманітарного реагування українських організацій у цей критичний час”, – підкреслюють експерти.
Наразі гуманітарне реагування цього року буде спрямоване на підтримку найвразливіших жителів прифронтових громадах, евакуацію людей, надання екстреної допомоги після обстрілів та гуманітарної допомоги найвразливішим внутрішньо переміщеним особам, зокрема в місцях тимчасового проживання.
Крім того, у звіті йдеться про те, що фінансування зменшено до 1,75 мільярда доларів замість 2,63 мільярда. Також планується надати допомогу 4,8 мільйона людей проти 6 мільйонів, як це було раніше.
Нагадаємо, 75% опитаних організацій громадянського суспільства України активно шукають альтернативні фінансові ресурси після припинення допомоги від Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).