Україні у 2025 році потрібно ще майже 10 мільярдів доларів на відновлення – Мінфін
У 2025 році Україні потрібно 17,3 мільярда доларів для відновлення ключових сфер. Зараз наявне фінансування становить 7,4 мільярда доларів – його вдалося залучити з держбюджету та завдяки підтримці донорів. Ще близько 10 мільярдів доларів необхідно знайти.
Про це під час Весняних зборів МВФ і Світового банку у Вашингтоні повідомила заступниця міністра фінансів Ольга Зикова.

Держава планує спрямувати ці кошти насамперед на житло, енергетику, об’єкти критичної інфраструктури, зокрема транспорт, водо- й теплопостачання, а також на соціальний захист.
Посадовиця також наголосила, що попри тривалу війну та російські обстріли, уряду за підтримки Світового банку й донорів вдалося зберегти базові послуги, забезпечити медичну допомогу, підтримати вразливі групи населення, відновити електропостачання, допомогти фермерам і організувати навчання у прифронтових регіонах. Окремо вона відзначила важливість допомоги для проходження опалювальних сезонів 2022–2025 років – за виділені кошти закупили трансформатори, обладнання й побудували захисні обʼєкти для енергетичної інфраструктури.
Цільовий фонд URTF залишається одним із ключових інструментів фінансування відновлення. На кінець 2024 року Світовий банк залучив через нього близько 2 мільярдів доларів, з яких 1,2 мільярда Україна вже отримала у вигляді грантів. Це також допомогло відкрити доступ до ще 6,2 мільярда доларів додаткового фінансування.
У фонді зазначили, що підтримані проєкти охопили вже 20 мільйонів українців.
URTF також допомагає з реформами – зокрема, у сфері державного управління інвестиціями, що, за словами учасників засідання, є критично важливо для повоєнного розвитку та євроінтеграції України. Уряд зможе надавати пріоритет тим проєктам, які відповідають екологічним та якісним стандартам і дозволяють ефективно використовувати державні й приватні ресурси.
Крім того, у 2025–2026 роках за підтримки URTF планують реалізувати реформи в освіті, охороні здоров’я, транспорті, фінансах, фіскальному управлінні та підтримці малого бізнесу. Зикова підкреслила, що в умовах війни більшість внутрішніх ресурсів спрямовують на сектор оборони, тож підтримка міжнародних партнерів та інвестиції від бізнесу залишаються критично важливими.
Нагадаємо, що Південна Корея надає Україні 4,76 мільйона доларів через Програму розвитку ООН (ПРООН) для впровадження цифрових рішень у роботі міністерств і державних установ.
Ці кошти спрямують на покращення ефективності та відкритості в роботі держорганів. Цифровізацію планують реалізовувати протягом трьох років, а координуватиме програму Мінцифри.