Уряд Угорщини допустив відновлення консультацій з Україною щодо нацменшин

Дата: 11 Травня 2025
A+ A- Підписатися

Уряд Угорщини заявив про можливість відновлення залежно від подальших обставин консультацій з Україною щодо питань національних меншин, що раніше були скасовані.

Про це йдеться у заяві представника МЗС країни Левенте Модьора на його фейсбук-сторінці.

Молоді угорці (ілюстративне фото). Джерело: facebook.com / orbanviktor

Урядовець зазначив, що звинувачення України у шпигунстві за лічені дні перед важливою зустріччю “ставить під питання щирість намірів розв’язати актуальні питання”.

“Побачимо, що буде відбуватися наступними днями. Ми зі свого боку залишаємося готовими до діалогу”, — написав він.

Нагадаємо, що в січні 2024 року тодішній міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, керівник ОП Андрій Єрмак і міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто провели переговори щодо нормалізації українсько-угорських відносин.

За словами Сійярто, в Україні з 2015 року ухвалювали закони, які зменшували права угорської громади.

“Ми просимо повернути угорській національній меншині всі ті права, які вона мала до 2015 року. Я хочу підкреслити, що Угорщина нічого більше не просить”, – зауважив глава угорського МЗС.

Він повідомив, що угорська сторона сформулювала перелік заходів з 11 пунктів щодо захисту прав своєї нацменшини в Україні. Серед них – відновлення статусу національної школи, можливість складати іспити на атестат зрілості угорською мовою, користуватись угорською у сфері вищої освіти, культури й суспільного життя.

Також у документі, який Угорщина розіслала країнам — членам ЄС у березні 2024 року, йшлося про відновлення права на політичне представництво на регіональному та національному рівнях, повідомляло “Радіо Свобода”.

На початку березня 2025 року в Києві презентували План заходів із захисту прав національних меншин. Проєкт документа розробили відповідно до міжнародних стандартів, рекомендацій Єврокомісії, а також пропозицій Ради громадських об’єднань національних меншин (спільнот) України. Серед ключових заходів: гармонізація українського законодавства відповідно до міжнародних стандартів, розширення можливостей для використання мов національних меншин у публічній сфері, покращення доступу до освіти рідною мовою, розвиток механізмів боротьби з дискримінацією.

Раніше ZMINA повідомляла про те, що Сійярто заявив, що доки угорській громаді на Закарпатті не повернуть права, “відібрані з 2015 року”, країна блокуватиме переговори про вступ України до ЄС.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
OSZAR »