За останній тиждень окупанти в Криму незаконно затримали та винесли вироки низці місцевих жителів
За тиждень, з 5-го по 11 травня, в окупованому Криму низку місцевих жителів незаконно затримали та винесли вироки, зокрема за проукраїнські коментарі в соцмережах.
Про це пише “Суспільне Крим”.

Так, в селищі Ічкі (раніше — Совєтський) Феодосійського району співробітники ФСБ затримала 52-річного місцевого жителя. За версією окупантів, він залишав коментарі у проукраїнських телеграм-чатах, у яких нібито містилися заклики до знищення Кримського мосту.
Йому інкримінували “публічні заклики до здійснення терористичної діяльності через Інтернет”. Санкція статті передбачає до семи років позбавлення волі.
Також до Південного окружного військового суду в Ростові-на-Дону направили справу 33-річного громадянина Молдови, якого окупанти звинувачують у співпраці з ГУР МО України.
За версією слідства, влітку 2024 року він вийшов на зв’язок з українською розвідкою через месенджер і висловив готовність до співпраці. Начебто йому доручили закласти вибухівку на помповій станції в Ленінському (нині Керченському) районі окупованого Криму.
У Севастополі 30-річну працівницю транспортного підприємства оштрафували на 45 тисяч рублів (близько 13,5 тисячі гривень) за коментарі в українських телеграм-каналах. Окупанти стверджують, що жінка “дискредитувала російську армію” і публічно підтримувала ЗСУ.
Жителя Симеїза затримали через дописи у соцмережі “ВКонтакте”, які, за твердженням окупантів, містили підтримку ЗСУ та “нацистську символіку”. Проти нього склали адміністративний протокол, а також присудили 10 діб адміністративного арешту.
Також за цей період окупаційний суд Криму ухвалив вироки трьом місцевим жителям за статтею “Державна зрада”. Один з них нібито передавав ЗСУ дані про кораблі у Феодосійській затоці, світлини військової частини РФ і фінансував українську армію. Він отримав 15 років позбавлення волі у колонії суворого режиму.
Інший фігурант нібито передавав координати дислокації військових РФ у Краснодарському краї та місця розміщення прикордонних кораблів у Керчі. Отримав 16 років позбавлення волі у колонії суворого режиму, 1,5 року обмеження волі та штраф 400 тисяч рублів (близько 200 тисяч гривень).
Третій, за версією окупантів, надав Службі безпеки України координати установки ППО, яка захищала Кримський міст, а також переміщення техніки до зони бойових дій. Його засудили до 15 років позбавлення волі у колонії суворого режиму і 1,5 року обмеження волі.
Раніше ZMINA повідомляла про те, що в окупованому Криму щодня відбуваються судові засідання у справах про так звану дискредитацію російської армії.